W związku z rosnącymi wymaganiami dotyczącymi transportu materiałów oraz większego zróżnicowania ładunków, ryzyko uszkodzenia wózków, ładunków i infrastruktury może wzrosnąć. Niesie to za sobą dodatkowe koszty, dodatkowy serwis i zwiększony czas przestoju...

Rozwiązania firmy Yale® mogą temu zapobiec, jednocześnie zwiększając wydajność oraz zapewniając systemy wspomagające dla operatorów i pieszych.
 System wykrywania przeszkód

System wykrywania przeszkód ostrzeba operatora przed potencjalnym zagrożeniem występującym w pobliżu, bez względu na to, czy jest to przedmiot czy osoba.

Górny system detekcji

System detekcji jest umieszczany na dachu, automatycznie ogranicza prędkość jazdy, gdy wózek pracuje w pomieszczeniu. Używając radaru system wykrywa moment, w którym wózek wjeżdza pod zadaszenie.

System antyprzeciążeniowy

Przemysłowy system ważenia zapewnia operatorowi spokój podczas podnoszenia nieznanych ładunków. System dostarcza operatorowi zarówno dźwiękowe, jak i wizualne informacje na temat bieżącej masy ładunku oraz jego pozycji. Wykrywa zarówno punkt ciężkości ładunku na widłach jak i kąt nachylenia masztu.

Oświetlenie robocze

Światła na maszcie oświetlają obszar załadunku, pomagając operatorowi przy załadunku lub rozładunku w słabo oświetlonym otoczeniu. Zintegrowana osłona zapobiera uszkodzeniu reflektorów roboczych, które są aktywowane zarówno przez przełącznik jak i automatycznie.

Światło ostrzegawcze dla pieszych

Przednie i tylne niebieskie światła punktowe są aktywowane podczas jazdy i ostrzegają pieszych, że wózek porusza się i znajduje się w niewielkiej odległości. Czerwone światłą strefowe po obu stronach wózka wskazują pieszym minimalną odległość, jaką należy zachować od wózka podczas jego przemieszczania się.

Pasy bezpieczeństwa i blokada drzwi

Sekwencyjny pas bezpieczeństwa pomaga operatorom utrwalić dobre praktyki. Silnik nie uruchomi się dopóki operator nie usiądzie w fotelu i  nie zapnie pasa, silnik wyłączy się zaś, gdy operator odepnie pas lub opuści fotel. W normalnych warunkach pas bezpieczeństwa porusza się swobodnie zapewniając operatorowi komfort. W sytuacji awaryjnej, pas jest blokowany w celu ochrony operatora.

Fotel z zawieszeniem pneumatycznym

Zadaniem fotela z zawieszeniem pneumatycznym jest zapewnienie wyjątkowego komfortu podczas jazdy, a jego konstrukcja ma zapewnić wytrzymałość w nawet najtrudniejszych warunkach.

Wyłącznik baterii

Wyłącznik ten umożliwia odłączenie baterii w przypadku awarii lub gdy nie jest używana. Pomaga to zapobiegać ubytkowi elektrolitu i rozładowywaniu. W celu ponownego podłączenia baterii, operator musi otworzyć pokrywę.

Przednia i górna osłona przeciwsłoneczna

Te dwie łatwo obsługiwane zasłony rolkowe pomagają zmniejszyć ryzyko oślepienia operatora w ostrym słońcu.

System telematyczny Yale Vision

System monitoringu bezprzewodowego rejestruje czas pracy, zdarzenia związane z uderzeniami, obsługę okresową i kody diagnostyczne usterek.

Pozostałe opcje

Zderzaki weBump® pochłaniają energię udurzeniową i zmniejszają uszkodzenia wózka. Zderzak wykonany jest z wytrzymałych kopolimerów, powraca po kolizji do oryginalnego kształtu.
Broszura Yale® - Rozwiązania wspomagające operatora wózka widłowego

Created 28-05-2019