Wózki wysokiego składowania Reach Truck


Seria Yale® MR dostarcza więcej:

 • Większa wydajność z większym zasięgiem, wyższym podnoszeniem i mniejszymi prędkościami.
 • Większa wygoda z unikalnymi, ergonomicznymi elementami sterowania i zwiększona widocznością.
 • Dostępnych siedem modeli wózków o udźwigu 1400-2500kg z wysokością podnoszenia do 12750 mm.
 • Dostępne trzy podwozia, dostosowane i dopasowane do Twoich wymagań.Osłona górna i rama

Jednoczęściowa, spawana osłona górna zapewnia bezpieczeństwo, zachowując maksymalny stopień ochrony i doskonałą widoczność do góry oraz
dookoła wózka. 
Dwa różne profile podpór zapewniają odpowiednią sztywność i minimalny wpływ na widoczność. Cztery różne górne osłony do obsługi regałów wjezdnych zapewniają przystosowanie do różnych wymagań.

Wersja HD charakteryzuje się zwiększonym rozstawem ramion podporowych.
 


Kabina operatora

Konstrukcja kabiny operatora jest jednoczęściowym, spawanym podzespołem. Profilowana podłoga jest przykręcona do ramy dla zwiększenia sztywności i zmniejszenia drgań przenoszonych na operatora.

Najniższy i najszerszy stopień z antypoślizgowym profilem w tym sektorze maszyn, zintegrowane uchwyty i regulowana kolumna kierownicy zapewniają łatwy dostęp do wózka. Nowoczesny, całkowicie regulowany fotel operatora z pełnym zawieszeniem i zintegrowanym podparciem lędźwi, radykalnie zmniejsza wibracje całego ciała, natomiast szersze płynnie działające pedały są umieszczone na ustawionej pod kątem płycie podłogowej, co usprawnia ergonomię ich użytkowania. Przełącznik obecności operatora został przesunięty do środka fotela operatora, co przyczyniło się do poprawy położenia lewej stopy operatora. Gruba, jednoczęściowa mata podłogowa pochłania drgania i hałas z przedziału silnikowego.
 


Kabina z pełną izolacją dostępna jest zarówno w modelach ze standardowym, jak i wąskim podwoziem. Podgrzewane szyby oraz nagrzewnica zintegrowana z drzwiami kabiny utrzymują optymalną dla operatora temperaturę. Rozwiązanie to, w połączeniu z nowoczesnym układem wentylacyjnym, zapewnia operatorom dłużą pracę w większym komforcie. Widoczność nie jest w żadnym stopniu ograniczona, operatorzy widzą doskonale całą przestrzeń dookoła wózka, a wentylacja kabiny zapobiega zamgleniu jej przedniej części. Dostępne są wózki z podgrzewanymi lub niepodgrzewanymi szybami wykonanymi ze szkła lub poliwęglanu.

W temperaturach minusowych ruchome części wózka mogą pracować mniej wydajnie, dlatego też udoskonaliliśmy układ hydraulicznego smarowania, aby zapobiegać skutkom niskich temperatur, spadających poniżej -30°C , nie zmniejszając przy tym osiągów wózka.


Konsola kierownicza

Wysuniecie oraz 10° pochylenie regulowanej konsoli kierowniczej zapewnia optymalne położenie dla operatora. W celu poprawy ergonomii w obrębie lewego ramienia operatora, kolumna kierownicy jest nieznacznie (o 3°) pochylona w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.

 

 • Technologia ekranu dotykowego – monitor
 • Joystick ze zintegrowanymi elementami sterującymi dopasowany do kształtu dłoni.
 • Wyprofilowany podłokietnik zapewniający podparcie prawej ręki i zawierający zintegrowane podparcie dla dłoni
 • Udoskonalona konstrukcja koła kierownicy, with soft touch and comfort grip knob, miękka w dotyku z komfortowym pokrętłem. Zapewnia komfortową pozycję prowadzenia wózka, zmniejszając naprężenia nadgarstków, łokci i ramion operatora
 • Wbudowany uchwyt po lewej stronie osłony górnej oraz uchwyt dla prawej ręki pod podłokietnikiem
    

Ekran dotykowy klasy premium przez cały czas
zapewnia operatorowi pełną kontrolę nad wózkiem. Wyświetlacz wyposażony jest w funkcję ochrony
dostępu poprzez kod PIN, funkcję wstępnego wyboru wysokości, informacje dotyczące zarządzania flotą, wskaźnik wagi, funkcję przerywania manewru podnoszenia po przekroczeniu położenia skrajnego,
czy wybór prędkości pełzania, a wszystkie te funkcje dostępne są za pośrednictwem zwykłego dotknięcia ekranu. Wyświetlacz oferuje możliwość wykonywania regularnych aktualizacji, zapewniając korzystanie z najnowszych wersji oprogramowania i wysokiego poziomu informacji.
 

Przycisk włączania trybu sterowania 360° zapewnia większą kontrolę podczas prowadzenia wózka i dokładniejsze ustawienie przed regałem. Nowy drążek sterowniczy ze zintegrowanymi elementami sterującymi dopasowany jest do kształtu dłoni oraz zapewnia łatwy dostęp do funkcji podnoszenia, funkcji jazdy do przodu/ wstecznej oraz do klaksonu. Moduł mini dźwigni AccuTouch™ z wbudowanymi elementami sterującymi maksymalnie ułatwia operatorowi obsługę wózka, natomiast w regulowanym podłokietniku zainstalowane są dodatkowe przyciski funkcyjne.
 

Sterowanie 360° - Obrót koła napędowego o 270°podczas manewrowania w korytarzu roboczym bez potrzeby zatrzymania wózka.

Sterowanie 180° - Wózek musi się zatrzymać a kierunek jazdy zostaje zmieniony ręcznie przez operatora.Układ kierowniczy

Układ kierowniczy to w całości układ typu „fly by wire”. Sygnały z koła sterującego i silnika sterującego jazdą
są połączone do kontrolera i zarządzane przez układ VCM. Czujniki położenia układu kierowniczego przekazują dane dotyczące rzeczywistego położenia. W wersji standardowej wózek ma układ kierowniczy o kącie skrętu 180°, kąt skrętu 360° jest dostępny opcjonalnie i aktywowany w oprogramowaniu VCM. Trzecią opcją jest możliwość przełączania między kątem skrętu 180° a 360°. Automatyczna redukcja prędkości przy wchodzeniu w zakręty może być regulowana.Układ sterowania pojazdem VCM

Układ sterowania pojazdem (VCM) to centralny moduł wózka jezdniowego, połączony z innymi modułami przez system Dual CANbus, zapewniający zwiększoną niezawodność wózka. Dzięki zastosowaniu tej sprawdzonej w branży samochodowej technologii znacznie zredukowano liczbę przewodów elektrycznych.Maszty

3-stopniowy maszt z pełnym wolnym skokiem jest zbudowany z unikalnych profili Yale, dzięki którym udało się zredukować całkowitą szerokość wewnętrzną masztu. Siłowniki podnoszące usytuowane są tak, aby zwiększyć widoczność dla operatora, natomiast belki poprzeczne nie ograniczają widoczności na krytycznych wysokościach. Sztywna i wytrzymała spawana konstrukcja karetki masztu jest wykonana z dwóch płyt bocznych, belek poprzecznych i płyty dolnej, tworząc w ten sposób ramę o konstrukcji otwartej wewnątrz.

 

Pozycjonowanie laserowe umożliwia operatorowi szybszą i bezpieczniejszą pracę oraz ogranicza uszkodzenia produktów i regałów. Laser emituje czerwoną wiązkę ze swojego położenia na karetce wideł, dzięki czemu wskazuje wyraźnie operatorowi punkt, w którym powinny być ustawione widły w celu bezpiecznego podniesienia palety. Pozwala to zmniejszyć błędy spowodowane czynnikiem ludzkim, zwłaszcza w sytuacjach, gdy operatorzy muszą ustawiać lub podnosić ładunki na wysoko umieszczone punkty regałów. Laser włącza się automatycznie po podniesieniu masztu powyżej wysokości swobodnego podnoszenia (około 2 m).Silnik

Silnik napędowy jest nieruchomy, co zapobiega zginaniu przewodów zasilających. Zoptymalizowane przyspieszenie i prędkość jazdy zapewniają szybką obsługę ładunku i większą wydajność. Odchylane drzwi do przedziału silnikowego zapewniają do niego łatwy dostęp. Silnik układu jezdnego także wykorzystuje technologię prądu przemiennego AC, a konstrukcja przekładni zapewnia precyzyjne sterowanie.

Po włączeniu zasilania koło napędowe centruje się automatycznie. Dostęp serwisowy do koła napędowego/przekładni odbywa się przez zdejmowany panel. Komora silnika, także silnika sterującego podnoszeniem, jest wentylowana.


 

Większa wydajność paliwa

Tryb oszczędności energii ECO-eLo redukuje - w zależności od zastosowania - zużycie energii nawet o 20%, nie zmniejszając znacząco ogólnej wydajności produkcyjnej wózka.

Cięższa praca

Dzięki zapewniającemu pewność i niezawodność projektowi każdego z wózków Yale® serii MR, my możemy pracować bezustannie w twoim przedsiębiorstwie, a ty możesz cieszyć się większą wydajnością produkcyjną i zwrotem z inwestycji we flotę do obsługi ładunków.

Wysoka wartość resztowa

 A jeśli kiedykolwiek w przyszłości zdecydujesz się wymienić swój Yale® serii MR, możesz być pewien, że jego wartość resztowa będzie najwyższa w tej branży.

  

Proste serwisowanie

W wózkach z serii MR wszystko zaprojektowane jest tak, aby serwisowanie wózka było proste. Od trzyczęściowej konstrukcji, która redukuje czas wymiany części, do drzwi uchylnych i szybko demontowanej płyty podłogowej, zapewniającej łatwy dostęp do silników, hydrauliki i komponentów w podłodze. Bezobsługowe, dożywotnio nasmarowane rolki masztu, szybkozłączki hydrauliczne w 100% bezprzeciekowe i dostęp z boku do kół mają wkład do dokonania konserwacji planowej łatwą, redukując czas wykonywania konserwacji.
 

Dłuższe odstępy między przeglądami

Wózki Yale® pracują ciężej przez jeszcze dłuższy czas z zalecanymi odstępami serwisowymi dla wymiany oleju, co 3.000 godzin i wymiany oleju przekładniowego, co 1.000 godzin.

Zaawansowana diagnostyka

Jedno-wtykowy punkt serwisowy łączy laptop technika serwisu z zaawansowaną diagnostyką, zapewniającą natychmiastowy dostęp do zasadniczych informacji serwisowych. Unikalna, podwójnie zintegrowana technologia magistrali CANbus zapewnia szybką identyfikację błędów. Wyświetlacz pokazuje stan krytyczny komponentów i kody błędów.
 

Niezawodna dostępność części

Niezależnie od miejsca, w którym jesteś na świecie, jesteśmy w stanie dostarczyć Tobie oryginalne części zamienne marki Yale®. Nasze zapasy magazynowe części zamiennych to już ponad 2,5 miliona podzespołów dostępnych do natychmiastowej wysyłki. 
 


Kluczowe korzyści:

 •  Technologia prądu przemiennego we wszystkich silnikach – jazdy, podnoszenia i sterowania
 •  Wyświetlacz z ekranem dotykowym klasy Premium i Standard
 •  Zmiana zakresu sterowania między 180° a 360° za pomocą jednego przycisku
 •  Zespół mini dźwigni AccuTouch™ lub joystick z elementami sterującymi
 •  Układ sterowania pojazdem - VCM 
 •  Sieć złączy Dual CAN bus
Model Udźwig (kg) Wysokość podnoszenia (mm) AST (szerokość/długość) (mm) Pojemność akumulatora (V/Ah) Waga (kg)
MR14 1400 5000-10500 2718 / 2764 48V / 420-775Ah 3112
MR16 1600 5000-10500 2731 / 2767 48V / 420-775Ah 3162
MR16N 1600 5000-9000 2762 / 2811 48V / 420-775Ah 3111
MR16HD 1600 7900-11400 2834 / 2896 48V / 560-775Ah 4038
MR20 2000 4650-8150 2795 / 2835 48V / 560-775Ah 3615
MR20HD 2000 7750-12750 2850 / 2904 48V / 700-930Ah 4425

MR25

2500 4650-8150 2890 / 2915 48V / 700-930Ah

4038