Wózki widłowe i paletowe marki Yale® zaprojektowane zostały w celu zwiększenia wydajności oraz uzyskania jak najniższego kosztu posiadania w okresie użytkowania produktu.

  • Wózki paletowe: do obsługi pieszej, ze składaną platformą dla operatora oferujące wiele opcji transportu ładunków na krótkich i długich dystansach w magazynie.
  • Wózki podnośnikowe i wózki wysokiego składowania: idealne do składowania i zbierania towarów z regałów.
  • Wózki do komplementacji zamówień, systemowe do pracy w wąskich korytarzach: dostarczają efektywną realizację zamówienia zbierając kilka pozycji z różnych miejsc składowania.
  • Ciągniki: używane do różnych horyzontalnych działań holowniczych w magazynie.
  • Wózki elektryczne 3-kołowe i 4-kołowe z przeciwwagą: wyposażone w różne rodzaje kół i opon, z kilkoma rodzajami napędu i udźwigu, oferujące aplikacje zarówno wewnątrz magazynów jak i na zewnątrz.


Funkcja Smart Lift™

System automatycznego podnoszenia palet, przy jednym naciśnięciu przycisku podnoszenia, umożliwia operatorowi podnoszenie ładunków i rozpoczęcie transportu palety przed jej pełnym podniesieniem, eliminując konieczność ciągłego przytrzymywania przez operatora przycisku podnoszenia, opcja dostępna w modelach z serii Yale® MP16-22.


Funkcja Slow Down™

System inteligentnego zwalniania, automatyczne spowolnienie wózka, ta wyjątkowa technologia automatycznie wykrywa każdy większy skręt i redukuje odpowiednio prędkość wózka, wspomagając operatora w pokonywaniu zakrętu, opcja dostępna w modelach z serii Yale® MP16-22.Układ „Anti-rollback”

System automatycznego zwalniania hamulca, zabezpieczający przed cofaniem się wózka na pochyłych powierzchniach, sterowany przez wysokiej częstotliwości sterownik w technologii MOSFET, opcja dostępna w modelach z serii Yale® MP, ,MPS, MS, MPT, MC.Układ VCM

Centralny moduł wózka, połączony z innymi modułami przez sieć sterownika Dual CANbus, zapewniający zwiększoną niezawodność wózka. Zastosowana technologia pozwoliła znacznie zredukować ilość przewodów elektrycznych połączonych w tradycyjny sposób, opcja dostępna w modelach z serii Yale® MR.Mini dźwignie AccuTouch™

Moduł precyzyjnych mini-dźwigni ze skośnym, miękkim podłokietnikiem i oparciem dłoni, z możliwością sterowania dźwigniami za pomocą czubków palców, gwarantujący zmniejszenie dolegliwości spowodowanych powtarzającym się napięciem mięśni. Mini dźwignie AccuTouch™ uznawane są za najlepsze w branży wózków widłowych, opcja dostępna w modelach z serii Yale® MR oraz wszystkich modelach wózków czołowych z przeciwwagą.


Hamulec postojowy YaleStop

System uruchamiany jest automatycznie, gdy wózek nie porusza się, lub gdy operator nie znajduje się w swoim fotelu. Gwarantuje to lepszą sterowność na rampach i pochyłościach, a także znacząco poprawia wydajność w sytuacji, gdy operator zmuszony jest do częstego wsiadania do wózka i wysiadania z niego, opcja dostępna w wózkach czołowych spalinowych z przeciwwagą.


Fotel operatora WBV

W pełni amortyzowane siedzenie zapewniające najniższy poziom drgań przenoszonych na całe ciało, seria VL oferuje najwyższy w swojej klasie poziom redukcji drgań przenoszonych na całe ciało, gwarantując mniejsze zmęczenie operatora i zwiększoną wydajność jego pracy w całym okresie zmiany roboczej, opcja dostępna we wszystkich modelach wózków czołowych z przeciwwagą.


Dotykowy wyświetlacz

Opcjonalny, nowatorski wyświetlacz z ekranem dotykowym klasy Premium. Wyświetlacz zintegrowany został z pulpitem, znajdującym się z przodu, od strony operatora. W położeniu tym wyświetlacz jest bardziej przyjazny dla użytkownika i prostszy w odczycie, opcja dostępna w modelach z serii Yale® MR.Laserowy wskaźnik wideł

Pozycjonowanie laserowe umożliwia szybszą i bezpieczniejszą pracę z ładunkami na wysokościach. Laser emituje czerwoną wiązkę precyzyjnie wskazuje operatorowi, na jaką wysokość powinien unieść widły, aby bezpiecznie podnieść konkretną paletę, opcja dostępna w modelach z serii Yale® MR.Układ Automatycznego Dynamicznego Zmniejszania Prędkości ADS

Rozwiązanie umożliwiające operatorowi zmniejszanie prędkości jazdy wózka bez konieczności używania hamulca. Stopień zmniejszania prędkości można regulować precyzyjnie, stosownie do prędkości zdejmowania przez operatora nogi z pedału gazu, opcja dostępna w wózkach czołowych spalinowych z przeciwwagą.Wymiana boczna baterii, różnymi sposobami

Specjalnie zaprojektowana komora baterii w nowych wózkach widłowych, posiada możliwość szybkiej i bezpiecznej wymiany baterii na pięć sposobów: od góry przy pomocy żurawia, bokiem przy pomocy rolek, bokiem przy pomocy urządzenia typu tugger, przy pomocy drugiego wózka, przy pomocy wózka specjalnego, opcja dostępna w modelach z serii Yale® VT VF.Silnik PSI

Nowy silnik w ofercie, stworzony dla zaspokojenia wymagań wytrzymałościowych. Silnik charakteryzuje się ulepszoną konstrukcją głowicy, usprawnioną pracą zaworów, dłuższą żywotnością paska rozrządu oraz hydraulicznymi popychaczami zaworów, które eliminują potrzebę okresowej regulacji. Główne zalety to: większa wydajność, niższe zużycie paliwa w cyklu intensywnej jazdy, znacznie niższy poziom hałasu, opcja dostępna w modelach z serii Yale® VX 16-35.


Tryb pracy HiP (wysoka wydajność)

Praca w trybie HiP gwarantuje maksymalną trakcję i najwyższe parametry pracy układu hydraulicznego dla zapewnienia najwyższej wydajności, opcja dostępna w wózkach czołowych spalinowych z przeciwwagą.Tryb pracy ECO-eLo (oszczędność energii)

Tryb ECO-eLo pozwala na pracę zrównoważoną pomiędzy osiągami wózka a energooszczędnością, opcja dostępna w wózkach czołowych spalinowych z przeciwwagą.