Maszyny z rodziny wózków widłowych to niezwykle zaawansowane urządzenia przeznaczone do intensywnej pracy w ciężkich warunkach. Bez wątpienia musi być to sprzęt trwały i zaawansowany technologicznie, co niestety musi przełożyć się na jego wysoką cenę. Na szczęście w naszym sklepie posiadamy kategorię, w której znajdziecie Państwo używane wózki wysokiego i średniego składowania. To, że maszyny nie są prosto z salonu, wcale nie musi skutkować ich gorszą jakością. Bardzo wiele firm decyduje się na sprzedanie w stu procentach sprawnych wózków wysokiego i średniego składowania, ponieważ nie są one już potrzebne. To doskonała szansa dla wszystkich, którzy pragną kupić maszyny po niższej cenie, a nie wymagają, aby były one nowe.

Wózki średniego i wysokiego składowania to maszyny przeznaczone do pracy w magazynach, halach produkcyjnych, lub wszędzie tam, gdzie konieczny jest poziomy i pionowy ruch towarów. Specjalnie zaprojektowane podnośniki, pozwalają na windowanie nawet bardzo ciężkich przedmiotów na duże wysokości. Siła udźwigu oraz wysokość wznoszenia uzależniona jest od modelu wózka, aczkolwiek najmocniejsze maszyny są w stanie przewozić i unosić towary o masie nawet 3 ton na wysokość ok. 12 m.

Najczęściej wózki wysokiego i średniego składowania wyposażane są w napęd elektryczny, aczkolwiek istnieją także model z silnikami Diesla czy instalacją LPG. Obecnie produkowane maszyny to niezwykle zaawansowane urządzenia, sterowane elektronicznie, dlatego praca wykonywana przy ich użyciu staje się szybka, wydajna i wygodna dla operatora. Zachęcamy do skorzystania z oferty używanych wózków wysokiego i średniego składowania, dostępnych w ofercie EMTOR.