Jeżeli chodzi o wózki widłowe, to bez wątpienia jest to sprzęt, który znajdzie swoje zastosowanie w wielu miejscach. Począwszy od magazynów i hal produkcyjnych, przez place budowy, na punktach przeładunkowych kończąc. Takie maszyny delegowane do ciężkiej pracy muszą być wykonane z najlepszych i najtrwalszych części, dlatego mają swoją cenę. Na szczęście w naszym sklepie posiadamy również używane wózki spalinowe, które dostępne są w niższych cenach, co wcale nie znaczy, że nie sprawdzą się w swoich zadaniach.

Używane wózki spalinowe to pojazdy wyposażone w silniki Diesla lub instalacje LPG o dużych mocach. Największe maszyny są w stanie unieść nawet 16000 kg. Warto zaznaczyć, ze silniki montowane w wózkach spalinowych, są przy tym wszystkim bardzo ekologiczne i wytwarzają minimalną ilość szkodliwych spalin. Pierwsza zaleta staje się kluczowa w momencie, gdy urządzenia powołane są do intensywnych prac każdego dnia, a druga, jeśli wykonują je w zamkniętych pomieszczeniach.

Podczas wybierania wózka widłowego warto zwrócić uwagę na maksymalną wysokość podnoszenia ramion, która to uzależniona jest od modelu. W zależności od tego, do jakich zadań będzie delegowany wózek widłowy, warto wybrać odpowiedni zakres wysokościowy. W przypadku użytkowania maszyny do transportu nie ma to tak wielkiego znaczenia, jednak gdy chcemy układać towar na półkach magazynowych lub boksach, dobrze by było, aby sięgało do nich ramie wysięgnika. Zachęcamy do skorzystania z oferty używanych wózków spalinowych w EMTOR, gdzie znajdziecie Państwo sprawne i wciąż wydajne urządzenia w niskich cenach.