Świętujemy 100-lecie marki Yale


Świętujemy 100-lecie marki YaleⓇ
 

Rok 2020 to dwa ważne stulecia w historii Yale: produkcja pierwszego elektrycznego wózka widłowego i początek marki Yale. W 1920 roku firma Yale & Towne zbudowała pierwszy elektryczny wózek widłowy wprowadzony na rynek transportu bliskiego, dzięki czemu Yale jest jednym z najstarszych producentów wózków widłowych i urządzeń magazynowych na świecie!

Od tego czasu Yale nieustannie rozwija swoje rozwiązania w zakresie zasilania urządzeń, stosując zasadę „Ludzie. Produkty. Produktywność ”, aby zrozumieć wyzwania stojące przed klientami i jak najlepiej je pokonywać.

Zbiegająca się z setną rocznicą powstania pierwszego elektrycznego wózka widłowego, Yale z przyjemnością ogłosił rozszerzenie swojej gamy litowo-jonowych rozwiązań zasilania w wybranych modelach w standardzie (ERP25-30VLL oraz ERP70-90VNL).


Baterie litowo-jonowe to jedne z najpopularniejszych rozwiązań w zakresie zasilania, charakteryzujące się większą produktywnością i obniżonymi kosztami całkowitymi, które są bardzo korzystne dla wielu klientów. Rozwiązania litowo-jonowe pomagają klientom optymalizować ich wykorzystanie w zastosowaniach wielozmianowych, eliminując potrzebę wymiany baterii. Przestrzeń (specjalistyczne ładownie) wcześniej wykorzystywana do ładowania baterii może być teraz wykorzystana do bardziej produktywnych celów, takich jak przestrzeń magazynowa lub produkcja.
 

Yale jest jedną z najstarszych międzynarodowych marek i prawdopodobnie najpopularniejszą firmą w branży wózków widłowych, urządzeń magazynowych oraz zamków. Historia Yale to najważniejsze innowacje, które wpłynęły na cały przemysł związany z zamkami. Linus Yale Senior zaczął projektować i produkować serię innowacyjnych, wysokowydajnych zamków w swoim sklepie z zamkami Yale w Newport w Nowym Jorku. Specjalizował się w ręcznie robionych zamkach bankowych. Dzięki przyznanym Yale w latach 1861 i 1865 patentom powstał najważniejszy wynalazek - zamek bębenkowy Yale. Dzięki przełomowym wynalazkom i innowacjom Linus Yale Junior odmienił przemysł zamków na zawsze.

 Yale Jr. wraz ze współpracownikiem Henrym Towne założyli firmę Yale & Towne w 1868 r., w której zatrudniali 35 osób. Dzięki patentom Yale i ciągłym doskonaleniu rozwiązań firma dynamicznie się rozwijała a marka Yale zyskiwała doskonałą reputację. Wkrótce firma poszerzyła swoją działalność o ręczne podnośniki łańcuchowe, wózki transportowe z napędem akumulatorowym.

 

Globalna skala i procesy

Urządzenia do transportu materiałów Yale® są projektowane, produkowane i sprzedawane w 19 zakładach na całym świecie, w tym w 12 zakładach produkcyjnych. Projektowanie produktów i procesy produkcyjne są stosowane na całym świecie w celu zwiększenia skuteczności, wymiany najlepszych praktyk i spójności.

  • Włochy, Masate -  Produkcja wózków magazynowych oraz Europejskie Centrum Rozwoju Magazynów,
  • Holandia, Nijmegen -  Hyster-Yale Centrum rozwoju, produkcja i montaż wózków widłowych o dużym udźwigu oraz Europejskie Centrum Części Zamiennych, 
  • Irlandia, Craigavon -  Produkcja czołowych, elektrycznych spalinowych wózków widłowych oraz produkcja masztów.

 


1920

W 1920 roku firma Yale & Towne wprowadziła na rynek pierwszy elektryczny wózek widłowy. Wraz z tym wydarzeniem oraz rozpoczęciem produkcji szerokiej gamy nowego sprzętu do transportu bliskiego, oficjalnie narodziła się marka Yale.
 


1930

W latach trzydziestych, Yale weszło na rynki międzynarodowe dzięki rozpoczęciu produkcji w Anglii, przejęciu niemieckiej firmy BKS i sprzedaży wózków widłowych do Japonii. Firma Yale opracowała również szereg innowacji, na przykład: wspomaganie kierownicy, centralny układ sterowania, układ kierowniczy z kółkami samonastawnymi, czy izolacje silikonowe klasy H o dużej odporności na wysokie temperatury, stosowane w silnikach elektrycznych, wciąż uważane za jedne z najlepszych w branży.
 


1950

W 1950 roku Yale rozszerzyło swoją ofertę o wózki zasilane benzyną, LPG i olejem napędowym.
 


1963

W 1963 roku firma połączyła się z międzynarodową firmą Eaton Manufacturing i jako Industrial Truck Division of Eaton, Yale & Towne (później przemianowana na Eaton Corp.), nadal się rozwijała i zwiększała przychody.
 


1964

W 1964 roku nastąpiły dalsze innowacje, kiedy firma Yale wprowadziła pierwszy elektryczny wózek widłowy wyposażony w przetwornik półprzewodnikowy (SCR) - odpowiedzialny za sterowanie obciążeniem prądowym. 
 


1969

Działając od wielu lat w Japonii, w roku 1969 Yale nawiązało współpracę z firmą Sumitomo, aby rozpocząc produkcję wózków widłowych Yale na licencji. W roku 1971 utworzono spółkę o nazwie Sumitomo-Yale, należącą w równych częściach do obydwu firm.
 


1985

W 1985 roku nastąpiła dalsza ekspansja, gdy po przejęciu firmy przez North American Coal Corporation powstała firma Yale Materials Handling, która została przekształcona w NACCO Industries.
 


1990

Dalszy rozwój Yale w Wielkiej Brytanii został doceniony w 1990 roku, kiedy to firma otrzymała Nagrodę Królowej za osągnięcia eksportowe.
 


1992

W 1992 roku utworzono Yale Europe Materials Handling, aby oferować wózki widłowe Yale w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie.
 


2009

W 2009 roku Emtor nawiązał współpracę z firmą NACCO Materials Handling Europe – producentem wózków widłowych i urządzeń magazynowych marki Yale - jednej z najlepszych w branży.
 


2012

Yale to wiodąca marka firmy Hyster-Yale Materials Handling, która powstała w 2012 roku po wydzieleniu z NACCO Industries. 
 


2018

W wyniku ponad dziesięciu lat badań i rozwoju rozwiązań zautomatyzowanych, w 2018 roku Yale ogłosiło wprowadzenie na rynek swojego portfolio urządzeń autonomicznych: wózka do kompletacji zamówień z niskiego poziomu MO25, wózka holowniczego MO50-70T oraz wózka z przeciwwagą MC10-15, wyposażonych w technologię Balyo. 
 


2020

W roku 2020 obchodzimy dwie ważne rocznice w historii Yale: 100 lat pierwszego elektrycznego wózka widłowego oraz 100 lat powstania marki Yale.
 


Na następne 100 lat

Dostarczanie Państwu potrzebnych rozwiązań jest naszą siłą napędową od 100 lat i pozostanie w centrum naszych działań. Kontynuujmy wspólne pisanie historii - przyszłość jest teraz.
 Podziękowania od Yale

Jesteśmy Państwu wdzięczni za to, że daliście nam możliwość wsparcia waszego biznesu. Żadne z naszych osiągnięć nie byłoby możliwe bez was. Wasz sukces pozostanie siłą napędową wszystkiego, co robimy. Dziękujemy!

 


Created 21-09-2020