• Z nowym wózkiem do kompletacji zamówień Yale MO10E każdy towar to "łatwa zdobycz"

  W sytuacji, gdy wydajność kompletacji zamówień nabiera coraz większego znaczenia w pracy magazynu, wprowadzenie na rynek nowego, kompaktowego modelu wózka do kompletacji zamówień Yale MO10E zasilanego w technologii AC wychodzi naprzeciw potrzebom wielu firm chcących zwiększyć swoją wydajność pracy magazynowej.

  Zaprojektowany do pobierania towarów z poziomu drugiego i trzeciego model MO10E posiada dodatkowy zasięg zwiększony do wysokości 4800 mm. Dzięki swej wszechstronności i łatwemu sterowaniu wózek do kompletacji zamówień z podnoszoną kabiną posiada możliwość równoczesnej jazdy i podnoszenia, wyznaczając tym samym nowy poziom wydajności przy jednoczesnej gwarancji doskonałej skuteczności energetycznej.

  Stanowiące integralną część bogatej serii urządzeń magazynowych Yale modele pionowych i poziomych wózków do kompletacji zamówień serii MO gwarantują cichą pracę i obsługę nie wymagającą wysiłku, oferując funkcje umożliwiające operatorowi szybszą i dokładniejszą kompletację zamówień.

  Podnosimy wydajność na nowy poziom

  Poprzez wykorzystanie technologii zastosowanej w modelach renomowanej serii MTC wózków wąskokorytarzowych (VNA), platformaardowy wózek Yale MO10E oferuje podnoszenie na wysokość 1200 mm, zaś otwarta platforma gwarantuje pełny dostęp do miejsca pobierania i palety na poziomie podłoża i powyżej niego. Zwiększona do 4800 mm wysokość podnoszenia dostępna w wersjach o większym zasięgu poprawia elastyczność podnoszenia, dzięki czemu zwiększa się zakres zadań jakie wózek może realizować w pracy magazynowej.

  Urządzenia Yale projektowane są zawsze mając na uwadze ergonomię pracy osoby kierującej. Yale zdaje sobie bowiem sprawę z tego, że maksymalizacja wygody operatora przekłada się na maksymalizację jego skuteczności i wydajności pracy. Zasada ta jest doskonale widoczna w modelu Yale MO10E. Stopień o wysokości 170 mm powoduje, że wchodzenie na miękką, reagującą na obecność operatora platformę oraz schodzenie z niej staje się znacznie mniej męczące. Hamulec postojowy zwalniany jest automatycznie w momencie, gdy operator znajdzie się w bezpiecznym miejscu na platformie operatorskiej.

  Poniżej lista funkcji ergonomicznych zwiększających wygodę operatora i poprawiających wydajność dostępnych w modelu Yale MO10E:    
 • Cztery zaprogramowane tryby pracy
 • Elektroniczny system sterowania kierownicą bez połączeń mechanicznych (typu: „fly-by-wire”)
 • Automatyczne hamowanie zwalniające
 • Urządzenie zabezpieczające korytarz roboczy oraz zestaw wykrywający
 • Przerywanie podnoszenia z przyciskiem ignorowania tej funkcji
 • Przerywanie podnoszenia na wysokości osłony górnej operatora

Łatwość obsługi

Sterowanie kierownicą w modelu MO10E wymaga minimalnego wysiłku, co ułatwia szybkie przemieszczanie się w korytarzach roboczych. Skrzydełkowy przełącznik kontroli prędkości oraz dostępne za pośrednictwem przycisków funkcje podnoszenia i opuszczania gwarantują łatwość obsługi z panelu sterowania, zaś sprawdzona technologia AC zapewnia doskonałe własności jezdne i stabilność wózka. Dodatkowo wysokiej częstotliwości regulator prędkości w technologii MOSFET razem z hamowaniem odzyskowym gwarantują najwyższą wydajność energetyczną uzyskiwaną z kompaktowej baterii 24V.

Zastosowana w modelu o zwiększonym zasięgu funkcja pracy precyzyjnej w trybie pieszym umożliwia operatorowi przemieszczanie wózka oraz podnoszenie i opuszczanie platformy i wideł w sytuacji, gdy operator stoi na podłożu, obok wózka. Powoduje to, że operator zdecydowanie rzadziej zmuszony jest wchodzić na platformę i schodzić z niej w czasie zmiany, co znacznie zmniejsza jego zmęczenie. Ponadto, jako że operator ma również możliwość podnoszenia i opuszczania wideł, znajdując się poza kabiną, nie jest on zmuszony do stałego pochylania się i prostowania lub naprężania podczas załadunku lub rozładunku, dzięki możliwości podnoszenia palety na dokładnie określoną wysokość.

Zwiększona niezawodność i konieczność rzadszych przeglądów serwisowych, a co za tym idzie niższe koszty obsługi wynikają z zastosowania trwałego, spawanego podwozia oraz solidnej konstrukcji masztu. Obie te cechy powodują, że operator może mieć całkowite zaufanie do pracy wózka, nawet podczas podnoszenia ładunku na maksymalną wysokość jego zasięgu.

Spełniamy potrzeby klienta

W sytuacji coraz większej różnorodności linii wymagających obsługi, rosnącej liczby towarów do przenoszenia, krótszych terminów realizacji, wyższego poziomu obsługi klienta oraz potrzeby zmniejszania liczby błędnie pobranych towarów i przypadków wyczerpania zapasów, rośnie – do niespotykanego dotąd poziomu - zapotrzebowanie na operacje kompletacji zamówień.

Paul Garrigan, Dyrektor ds. Sprzedaży w Yale Warehouse Equipment w Wielkiej Brytanii mówi: „Yale rozumie pod jaką presją muszą działać nasi klienci i dlatego stale poszukujemy nowych sposobów na dalszą poprawę wydajności i skuteczności, uwzględniając fakt, że w procesie tym kluczową rolę odgrywa operator”.

„Klienci Yale wymagają od nas wysokiego stopnia dostosowania naszych wyrobów do ich wymagań, zaś Yale może poszczycić się zdolnością dostarczenia sprzętu, który spełnia te wymagania dzięki zastosowaniu odpowiednich funkcji w odpowiednim sprzęcie”.

Większa wygoda operatora

Model MO10E wyposażony jest w przydatny schowek, oświetlenie kopuły daszku, wentylatory umieszczone nad głową operatora oraz przednią, boczną i górną osłonę zapewniające maksymalną ochronę operatora.

Paul Garrigan dodaje: „Wózki serii MO zostały zaprojektowane w sposób zapewniający maksimum wygody operatora przy zachowaniu najlepszej efektywności pracy, co pozwala na uzyskanie przez naszych klientów najwyższych możliwych poziomów wydajności przy jednoczesnym połączeniu wygody operatora z pełnym zadowoleniem z prowadzonej działalności”.

Bliższe szczegóły na temat wózków widłowych do kompletacji zamówień serii MO, jak również adresy najbliższych punktów handlowych oferujących wózki widłowe Yale znajdziecie Państwo pod adresem www.emtor.pl


Created 01-03-2010